У Руском дому ј одржан међународни конкурс “Жива класика”. Наши ученици учестовали су у извођењу прозе и поезије. Најбољи у категорији “Драмско извођење текста” је наш ученик Деспот терзић II-4.
У петак, 4. фебруара 2022. године у одељењу 3/7 одржан је огледни интердисциплинарни час у сарадњи наставника енглеског језика и географије. Циљ часа био је утврђивање усвојеног знања о географским одликама регионалне географије света, остваривање комуникације на енглеском језику, као и обнављање и проширивање вокабулара енглеског језика са акцентом на географску терминологију.
У уводном делу часа ученици су једни другима упутили поздрав, након чега је започело погађање мистериозних држава. Задатак и једних и других је био да одреде земљу из које потичу ученици са друге стране екрана, постављајући наизменично географска питања на енглеском језику. Након општих питања, постављали су она конкретнија све док нису погодили о којој држави је реч. Након што су погодили о којим државам је реч, уследио је други део часа у којем су ученици међусобно презентовали садржаје о својој домовини и родном граду, а након тога постављали једни другима питања која су их занимала (да ли се у Индији игра крикет, који спортови су популарни у Србији, која је временска разлика између држава и др.).
На крају часаизвршена јеевалуација, тако што су ученици обновили главне географске одлике Индије о чему су учили током претходне школске године (којој регији припадају, који је главни град, колико становника има, која је већа планина, низија, река, који језик је у употреби, којој групи народа припадају и др.). Часу су присуствовале четири ученице другог разреда које ће у наредном периоду учити о Индији, па је њихов задатак да припреме излагање за своје другаре на основу сазнања са овог часа.
Реализација наведених активности имала је за циљ да се мотивација ученика за учење повећа, да стекну дуготрајнија географска знања, али и да се покаже значај познавања енглеског језика и да се омогући практична примена конверзацијског нивоа. Реализацијом наставе на овај начин подстиче се толеранција, емпатија и осећај једнакости. Инсистирање ученика да овакав час поновимо говори колико су уживали.
Организатори огледног и интердисциплинарног часа су наставници Игор Столић, Жаклина Каваја и Тања Плазинић. Часу су присуствовали директор школе Јасмин Николовски, психолог школе Симонида Вукобрат и наставница географије Наташа Ђокић.
Претходна
Следећи
Милена Ракита, водитељ обуке "Формативно оцењивање и његова примена у дигиталном окружењу" у гимназији "Патријарх Павле"
Емпиријска истраживања у настави психологије
Часопис - Светски градови из нашег угла
Дигитални час - Потрага за римским благом
Час реализовале професорка латинског језика Весна Станковић и професорка информатике Александра Јовановић
Међународни конкурс "Дунавски уметник"
Трибина " О Речи је реч"
ГОСТОВАЊЕ НАШЕ БИВШЕ УЧЕНИЦЕ МАЈЕ НИКОЛИЋ, ДОКТОРАНТА НА GEORGETOWN UNIVERSITY У ВАШИНГТОНУ
ГОСТОВАЊЕ НАТАШЕ ТОДОРОВИЋ, НАУЧНИЦЕ НА АСТРОНОМСКОЈ ОПСЕРВАТОРИЈИ У БЕОГРАДУ