Спортске активности

Атлетика

Ученица Теодора Боберић  I-3  је освојила прво место у спортској дисциплини скок у даљ а ученик Милош Нисић  I-8 је освојио прво место у трци на 200m.

Веслање

Ученик Матија Рајковић III-9 учествовао на Балканском првенству  у Струги у македонији и заузео друго место.

Женска екипа наше школе освојила је 1. место у градском такмичењу у веслању

Одбојка

Мушка екипа наше школе освојила је 3. место у градском такмичењу у одбојци

Шах

Државно финале спортских игара младих Србије одржано је од 13. до 15. септембра 2020. у Брзећу на Копаонику. У категорији млађих шахиста, друго место и сребрну медаљу освојио је Алекса Петровић, ученик одељења I-5  гимназије „Патријарх Павле“. Овим резултатом Алекса се пласирао на међународно такмичење 24. Спортске игре младих, које су одржане у Сарајеву од 20. до 24. октобра, на којима  је у узбудљивој и неизвесној борби освојио прво место и златну медаљу.

ТЕНИС

Државни првак у тенису – ученик Владо Јанкањ I-6

Ученица Лана Станишић III-3 је по трећи пут првакиња Београда тенису, овај пут у категорији до 18 година. Сада је и другорангирана тенисерка Србије у том узрасту.

Првенство Београда, ТЦ Мастер, младићи 16 год, Б кат, 27-29.11.21.

Првенство Београда, турнир Б категорије за младиће до 16 година, одржава се од 27. до 29. новембра 2021. године у ТЦ Мастер на Новом Београду, у оквиру календара Тениског савеза Београда. Игра се у балону, на шљакастим теренима, а суди Игор Марјановић. Пратите првенство уз Мале играче!

Владо Јанкањ (WS) је победник Првенства Београда до 16 година у ТЦ Мастер. Честитамо!

Алекса Опарница (CZ) је финалиста. Владо је у финалу победио Алексу 6-4 6-1.

Треће место су освојили Тодор Вукомановић (CZ) и Виктор Стојовић (PAR).

СТРЕЛИЧАРСТВО

Ученица маша Сурчулија III-9 освојила злато у конкуренцији голи лук сениорки.

ЏУДО

КОШАРКА